Wersja językowa
pl

Magdalena Jaworska-Maćkowiak

Magdalena Jaworska-Maćkowiak

Magdalena Jaworska-Maćkowiak członkini Rady Nadzorczej CPK, posiada unikalne doświadczenie w polityce transportowej – zarówno krajowej, jak i unijnej. Obecna Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, przez ostatnie sześć lat doradzała Komisji Europejskiej w zakresie oceny skuteczności działania Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej. Przez trzy kadencje, jako członek  grupy eksperckiej Performance Review Body of the Single European Sky, zajmowała się poprawą wyników żeglugi powietrznej w Europie w kluczowych obszarach bezpieczeństwa, przepustowości, ochrony środowiska i efektywności kosztowej. Była pierwszym Polakiem na tym stanowisku.

Do  PRB trafiła ze stanowiska prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, które piastowała od lutego 2015 r. do grudnia 2016, wcześniej była wiceszefem tej instytucji odpowiedzialnym za kwestie finansowo-administracyjne. W PAŻP przeprowadziła wówczas rewizję Planu Skuteczności Działania na lata 2015-2019. W czasie prezesury Magdaleny Jaworskiej PAŻP podwoiła realizację inwestycji, wprowadziła też podział pionowy w polskiej przestrzeni powietrznej.

Do lotnictwa Magdalena Jaworska-Maćkowiak dołączyła z doświadczeniem zdobytym w kluczowych sektorach krajowego transportu. Przez sześć lat była Zastępca Generalnego  Dyrektora  Dróg Krajowych i Autostrad. Odpowiadała za realizację największego w historii programu budowy dróg i autostrad o wartości ponad 100 mld zł współfinansowanego m.in. z funduszy wspólnotowych i w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Związana również z transportem kolejowym – w latach 2014-2016 była członkiem Rady Nadzorczej PKP Polskich Linii Kolejowych.

Posiada dyplom MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Skończyła podyplomowe studia  prawa europejskiego na Uniwersytecie Maastricht w Holandii/UW, a także stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od CPK Sp. z o.o., na wskazany adres mailowy, newslettera z najnowszymi informacji dotyczącymi działalności Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym organizowanych przez spółkę wydarzeń, webinariów, spotkań i warsztatów. Administratorem Twoich danych osobowych jest Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy ul. Aleje Jerozolimskie 142B. Twoje dane przetwarzane będą w celu przesyłania newsletteru. Więcej informacji o tym jak przetwarzane są Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w tym zakresie, znajdziesz w Polityce prywatności.