Wersja językowa
pl

Filip Czernicki

Filip Czernicki

Dr Filip Czernicki – Prezes Zarządu CPK. Doktor nauk prawnych, radca prawny i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w prawie lotniczym, prawie spółek, prawie organizacji pozarządowych oraz zarządzaniu projektami i doradztwie biznesowym.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży lotniczej i zarządzaniu zespołami ludzkimi. Pracując w P.P. Porty Lotnicze zajmował się inicjowaniem, prowadzeniem oraz nadzorowaniem realizacji projektów strategicznych, takich jak: Chopin Airport City, rozbudowa Lotniska Chopina. Przez kilka lat pełnił funkcję Prezesa Rady Nadzorczej Portu Lotniczy Szczecin-Goleniów Sp. z o.o., W okresie 2006-2012 był Pełnomocnikiem ds. uruchomienia lotniska w Modlinie. Nadzorował prace związane z opracowaniem i wdrożeniem Strategii PPL oraz Planu Generalnego Lotniska Chopina. Przez wiele lat odpowiadał za wykonywanie polityki właścicielskiej oraz nadzór nad spółkami zależnymi w PPL. Prowadził analizy rynku potencjalnych inwestycji w sektorze lotniskowym i pozalotniczym oraz zarządzał portfelem projektów strategicznych w PPL.

Posiada certyfikat zarządzania projektami metodologii Prince2, jest autorem szeregu publikacji z zakresu prawa lotniczego oraz edukacji prawnej.

Oprócz pracy zawodowej od wielu lat czynnie zaangażowany we współpracę z organizacjami społecznymi. Jest współtwórcą sieci studenckich poradni prawnych, aktywnie promuje  działania pro bono na rzecz potrzebujących. Koordynator programów pro bono Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i członek Rady OIRP, koordynator pomocy bezpłatnej i prawnej dla uchodźców z Ukrainy w ramach organizacji European Lawyers in Lesvos (ELIL), wieloletni Prezes Global Alliance for Justice Education.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Prawa Niemieckiego prowadzoną we współpracy z Universität Bonn. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od CPK Sp. z o.o., na wskazany adres mailowy, newslettera z najnowszymi informacji dotyczącymi działalności Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym organizowanych przez spółkę wydarzeń, webinariów, spotkań i warsztatów. Administratorem Twoich danych osobowych jest Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy ul. Aleje Jerozolimskie 142B. Twoje dane przetwarzane będą w celu przesyłania newsletteru. Więcej informacji o tym jak przetwarzane są Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w tym zakresie, znajdziesz w Polityce prywatności.