Wersja językowa
pl

Dariusz Kuś

Dariusz Kuś

Prezes spółki Port Lotniczy Wrocław S.A. w latach 2007-2023

Przez 16 lat kierował Portem Lotniczym Wrocław, jednym z najlepiej ocenianych przez pasażerów lotnisk w Europie. Odpowiadał za zaprojektowanie, organizację finansowania, budowę i przeniesienie działalności lotniska do nowej lokalizacji, a później za realizację inwestycji, których celem był rozwój i modernizacja infrastruktury oraz podnoszenie standardu obsługi pasażerów. Lotnisko było wielokrotnie nagradzane tytułem Najlepszy Regionalny Port Lotniczy w Polsce.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego i Graduate School of Banking w Kolorado. Pracował w firmach inwestycyjnych jako dyrektor ds. inwestycji oraz zasiadał w zarządzie Banku Współpracy Europejskiej. Wcześniej był również dyrektorem Departamentu Bankowości Korporacyjnej w Kredyt Banku i Departamentu Skarbu w Banku Zachodnim WBK. Stażysta w bankach w Londynie, Brukseli, Düsseldorfie, Kopenhadze i USA. Wykładał na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej i Wyższej Szkole Bankowej.

Ma 56 lat, jest żonaty, ma syna i córkę. Jest zapalonym biegaczem i narciarzem.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od CPK Sp. z o.o., na wskazany adres mailowy, newslettera z najnowszymi informacji dotyczącymi działalności Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym organizowanych przez spółkę wydarzeń, webinariów, spotkań i warsztatów. Administratorem Twoich danych osobowych jest Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy ul. Aleje Jerozolimskie 142B. Twoje dane przetwarzane będą w celu przesyłania newsletteru. Więcej informacji o tym jak przetwarzane są Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w tym zakresie, znajdziesz w Polityce prywatności.