Wersja językowa
pl

Andrzej Ilków

Andrzej Ilków

Andrzej Ilków, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej CPK, jest doświadczonym managerem w zarządzaniu portami lotniczymi. Był dyrektorem Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Przeprowadził proces rejestracji lotniska, a także z sukcesem zakończył zainicjowany proces aplikacji o środki unijne na modernizację portu. W 2008 roku rozpoczął pracę na Lotniska Chopina w Warszawie, w nowo powstałym Biurze Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych. Był inicjatorem i wprowadził na lotnisku proces koordynacji rozkładów lotów, który jest wykorzystywanym do dzisiaj. Nadzorował proces rozbudowy Lotniska Chopina w latach 2011-2014, który był poprzedzony długim okresem przygotowawczym, we współpracy z spółkami branżowymi oraz ULC, EUROCONTROL, IATA i EASA. Uczestniczył także w pracach Technical Operation Safety Committee ,europejskiej organizacji Airport Counsil International.

W różnych okresach zasiadał w radach nadzorczych spółek:  Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o., Port Lotniczy Szczecin-Goleniów Sp. z o.o., Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o., Port Lotniczy Poznań-Ławica, oraz ACS Sp. z o.o., GDN Airport Services S.A. Wykorzystywał swoje doświadczenie jako wykładowca akademicki oraz ekspert Państwowej Komisji Badań Lotniczych.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału Transportu, a także studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez 20 lat, kolejno awansując, pełnił służbę w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Uczestniczył w misji pokojowej ONZ w Syrii i Izraelu oraz misji NATO w Kosowie.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od CPK Sp. z o.o., na wskazany adres mailowy, newslettera z najnowszymi informacji dotyczącymi działalności Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym organizowanych przez spółkę wydarzeń, webinariów, spotkań i warsztatów. Administratorem Twoich danych osobowych jest Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy ul. Aleje Jerozolimskie 142B. Twoje dane przetwarzane będą w celu przesyłania newsletteru. Więcej informacji o tym jak przetwarzane są Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w tym zakresie, znajdziesz w Polityce prywatności.