Wersja językowa
pl

Adam Bułat

Absolwent Quest High School w Humble w stanie Texas (USA). Studia prawnicze ukończył w 2012 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uzyskał stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa (tytuł pracy doktorskiej napisanej pod kierownictwem dr. hab., prof. UMK Arkadiusza Lacha – „Udział obrońcy w zawieraniu porozumień procesowych”).

Ukończył aplikację adwokacką. Od 2016 r. wykonuje zawód adwokata. Od 2019 r. adiunkt naukowo-dydaktyczny w Instytucie Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji i wystąpień konferencyjnych z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, prawa karnego skarbowego oraz prawa sportowego. Jego opracowania ukazały się w renomowanych czasopismach prawniczych takich jak „Przegląd Sądowy”, „Palestra” czy „Prokuratura i Prawo”. W latach 2012 – 2016 w ramach studiów doktoranckich prowadził zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu.

W okresie od kwietnia do września 2019 r. stały doradca sejmowej Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 do listopada 2015. Od 2015 r. wiceprezes Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza” z siedzibą w Bydgoszczy. Od 2016 r. członek komisji rewizyjnej Towarzystwa Sieci Naukowej Prawa Sportowego z siedzibą w Bydgoszczy. Od 2020 r. członek komisji rewizyjnej stowarzyszenia „Stop Nielegalnym Farmaceutykom” – Stowarzyszenie wspierania ochrony zdrowia i praworządności z siedzibą w Warszawie. Członek Senatu UKW w Bydgoszczy w kadencji 2020 – 2024.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!
Strona jest chroniona przez reCAPTCHA, więc podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi.