Wersja językowa
pl

#KolejNaPolske dla województwa opolskiego

#KolejNaPolske dla województwa opolskiego to budowa 14 km nowych linii kolejowych i modernizacja 116 km linii istniejących. W zasięgu linii kolejowych znajdzie się 0,90 mln mieszkańców województwa.

Inwestycje kolejowe CPK w województwie opolskim

Na inwestycje kolejowe na terenie województwa opolskiego składają się:

  1. W ramach relacji Warszawa – CPK – Częstochowa – Opole – Nysa – Kłodzko:
    • Kontynuacja przebudowy linii kolejowych nr 1, 61 i 144 na odc. Międzyborów – Skierniewice – Koluszki – Piotrków Tryb. – Częstochowa – Lubliniec – Fosowskie – Opole (PKP PLK),
    • Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie (w zakresie odcinka Opole Groszowice – Opole Zachodnie) (PKP PLK),
    • Elektryfikacja linii kolejowej nr 287 na odc. Opole Zachodnie – Nysa (PKP PLK),
    • Przebudowa i elektryfikacja linii kolejowej nr 137 na odc. Nysa – Kamieniec Ząbkowicki (PKP PLK).

O #KolejNaPolske

Inwestycje kolejowe CPK to łącznie prawie 2000 km nowych linii, które mają powstać do końca 2034 roku. Dla 1300 km z nich prace przygotowawcze już trwają. Pierwsze roboty budowlane mają się rozpocząć już w 2023 r.

Na Program Kolejowy CPK składa się w sumie 12 tras kolejowych, w tym 10 tzw. szprych prowadzących z różnych regionów Polski do Warszawy i CPK. Łącznie to 30 zadań inwestycyjnych i 1981 km nowych linii kolejowych, których inwestorem jest Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Regionalne Konsultacje Strategiczne dla województwa opolskiego

Regionalne Konsultacje Strategiczne to seria 16 spotkań informacyjnych CPK z przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządów lokalnych, wojewodami i regionalnymi dyrektorami ochrony środowiska. Konsultacje odbyły się w drugim półroczu 2019 r. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dla województwa opolskiego:

REGIONALNE KONSULTACJE STRATEGICZNE – WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!
Strona jest chroniona przez reCAPTCHA, więc podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi.