Wersja językowa
pl

Badania terenowe – kwiecień 2021

W tygodniu 6-10 kwietnia 2021 r. rozpoczną się prace w terenie w ramach prac geodezyjnych związanych z przygotowaniem inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

  • Samochód pomiarowy z zestawem LIDAR będzie poruszał się po drogach publicznych na obszarze inwestycji na terenie gmin: Baranów, Teresin i Wiskitki, zgodnie z trasą przejazdu oznaczoną kolorem żółtym. Wzdłuż dróg ekipa terenowa przygotuje fotopunkty co 0,5 km. Pomiar odbędzie się w sposób bezkolizyjny i niezauważalny dla mieszkańców.

  • Dwa zespoły terenowe wykonają pomiar budynków na terenie gmin Wiskitki i Teresin metodą skaningu laserowego. W celu wykonania prac ekipa terenowa będzie prosiła mieszkańców o zgodę na wejście na teren posesji. Geodeci obchodzą budynki z zewnątrz, a urządzenie pomiarowe na plecaku rejestruje położenie budynków. Poniżej przedstawiono wygląd urządzenia pomiarowego, miejsca działania ekipy pomiarowej, oznaczone kolorem czerwonym, i przykładowy sposób poruszania się na terenie posesji.

Pomiary budynków za pomocą skaningu laserowego będą wykonywane w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2052).

Realizatorem prac będzie Global EAST s.c., firma współpracująca z Multiconsult Polska sp. z o.o., który dla przedmiotowej inwestycji pełni funkcję Konsultanta ds. badań terenu.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapisz się do naszego newslettera!

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od CPK Sp. z o.o., na wskazany adres mailowy, newslettera z najnowszymi informacji dotyczącymi działalności Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym organizowanych przez spółkę wydarzeń, webinariów, spotkań i warsztatów. Administratorem Twoich danych osobowych jest Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy ul. Aleje Jerozolimskie 142B. Twoje dane przetwarzane będą w celu przesyłania newsletteru. Więcej informacji o tym jak przetwarzane są Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w tym zakresie, znajdziesz w Polityce prywatności.