Wersja językowa
pl

Żegnamy Dariusza Sawickiego

Z głębokim smutkiem informujemy, że 31 grudnia 2019 r. zmarł Dariusz Sawicki, członek zarządu CPK

Powodem śmierci była wykryta w 2019 r. choroba nowotworowa. Mimo podjętego leczenia naszego Kolegi nie udało się uratować. Dariusz Sawicki był członkiem zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego od 1 grudnia 2018 r. Odpowiadał za przygotowania do realizacji części lotniskowej inwestycji.

Odejście Darka to dla całego zespołu CPK ogromny cios i  wielka niepowetowana strata. Łączymy się w głębokim bólu z jego rodziną. Darek z niezwykłym zaangażowaniem stworzył podwaliny pod budowę Portu Solidarność. To właśnie on i zebrany przez niego zespół w ciągu roku doprowadzili do bezprecedensowego zaawansowania prac nad tym projektem.

MÓWI MIKOŁAJ WILD, PREZES CPK.

Przed wejściem do zarządu spółki CPK Dariusz Sawicki zdobył 18-letnie międzynarodowe doświadczenie w zakresie transportu lotniczego, planowania lotnisk i zarządzania projektami infrastrukturalnymi.

Jako główny ekspert z ramienia Star Alliance uczestniczył w pracach nad rozbudową Lotniska Heathrow w Londynie, był odpowiedzialny za prace planistyczne i koordynacyjne na rzecz portu lotniczego Narita w Tokio oraz lotnisk w: Los Angeles, Newark, Hongkongu i Sao Paulo. Współpracował z Międzynarodowym Zrzeszeniem Przewoźników Lotniczych IATA m.in. przy projektach dla Heathrow, Lotniska De Gaulle’a w Paryżu i Lotniska Chopina w Warszawie.

Wcześniej w LOT jako dyrektor ds. restrukturyzacji realizował m.in. plan zmniejszenia kosztów operacyjnych przewoźnika. Współpracował z Urzędem Lotnictwa Cywilnego jako niezależny ekspert opiniujący  plany rozwoju infrastruktury lotniczej w Polsce. Prowadził własną firmę konsultingową Intelligent Aviation, zajmującą się doradztwem w zakresie planowania i zarządzania portami lotniczymi. Wykładał na kierunkach lotniczych, np. w Uczelni Łazarskiego.

Był absolwentem Cranfield University School of Engineering w Wielkiej Brytanii, gdzie zdobył tytuł magistra zarządzania transportem lotniczym ze specjalnością: planowanie i zarządzanie lotniskami.

Będziemy kontynuować prace, dochowując standardów, do których Dariusz nas przyzwyczaił. Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać jego dorobek. Jestem pewien, że właśnie tego Darek by od nas oczekiwał w tej sytuacji

MÓWI MIKOŁAJ WILD.
Dariusz Sawicki Informacje prasowe