Wersja językowa
pl

Z myślą o bezpieczeństwie. Nowy wóz dla OSP z gminy Teresin

Do Ochotniczej Straży Pożarnej z Budek Piaseckich w gminie Teresin trafił nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Wóz strażacki to ogromne wsparcie dla druhów, którzy na co dzień niosą pomoc lokalnej społeczności.

Zgodnie z umową Centralny Port Komunikacyjny dofinansował zakup nowego pojazdu kwotą 1,28 mln złotych.

OSP Budki Piaseckie jest położona w bezpośrednim otoczeniu przyszłej inwestycji lotniskowej.

– Nowy pojazd diametralnie zwiększył nasz potencjał ratowniczy, gdyż teraz jednorazowo do działań może wyjechać aż 12 członków OSP. Jako Zarząd oraz druhowie chcemy bardzo podziękować za sfinansowanie tego pojazdu. Było to nasze odległe marzenie, które udało się spełnić dużo wcześniej

mówi druh Adrian Bylicki z OSP w Budkach Piaseckich.

Warto podkreślić, że nowy samochód oprócz niezbędnego sprzętu do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych posiada zbiornik wody o pojemności 7 tysięcy litrów.

– Nowy pojazd dla OSP w Budkach Piaseckich spowoduje znaczny wzrost jej możliwości operacyjno-technicznych. Cieszę się, że jako spółka kolejny raz mieliśmy możliwość przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Teresin i okolic

mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK.

OSP Budki Piaseckie jest kolejną z gminy Teresin, która otrzymała nowy wóz. W 2024 r. nowoczesny sprzęt trafi także do jednostek z Niepokalanowa, Szymanowa, Mikołajewa oraz Paprotni.

Dwa lata temu spółka CPK przygotowała specjalny program dla Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Jednostki mogły składać wnioski o finansowanie  sprzętu i wozów strażackich. Wpłynęło osiemnaście aplikacji. Pięć jednostek OSP otrzymało już nowe wozy, kolejne dziewięć czeka na dostarczenie samochodów w 2024 r., a ostatnie cztery są w trakcie rozpatrywania przez Spółkę.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) spółka CPK prowadzi aktywne i zróżnicowane działania. Oprócz programu wsparcia dla OSP z gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, jest to m.in. Program Sportowy CPK skierowany do lokalnej społeczności – m.in. szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży.

Co więcej, Centralny Port Komunikacyjny wsparł finansowo remont dachu zabytkowego kościoła Wniebowzięcia NMP w Szymanowie, przekazał środki dwóm placówkom opiekuńczo-wychowawczym „Atria” w Sochaczewie oraz dofinansował zakup karmy, paszy, usług weterynaryjnych i niezbędne remonty dla Fundacji Kraina Zwierząt z gminy Baranów.

Informacje prasowe