Wersja językowa
pl

Współpraca CPK i PHH. Powstanie koncepcja bazy hotelowej przy Porcie Solidarność

Kolejna instytucja dołącza do współpracy przy planowaniu nowego lotniska w centrum kraju. Centralny Port Komunikacyjny podpisał list intencyjny z Polskim Holdingiem Hotelowym, który jest wstępem do współpracy obejmującej m.in. przygotowanie koncepcji infrastruktury hotelowej na obszarze wokół planowanego Portu Solidarność.

Na mocy podpisanego porozumienia strony zobowiązują się podjąć wspólne działania dotyczące m.in. oceny rynku hotelowego (szczególnie działalności w obszarze lotnisk), wypracowania rekomendacji w zakresie bazy hotelowej na terenie tzw. Airport City (obszaru wokół Portu Solidarność), a także określenie wymagań lokalizacyjnych czy analiza rentowności.

Ponadto PHH ma zostać włączony do prac koncepcyjnych nad zagospodarowaniem obszarów udostępnionych do wykorzystania po przeniesieniu cywilnego ruchu lotniczego Lotniska Chopina.

CPK wykorzystuje potencjał spółek państwowych. PHH już obecnie jest jednym z największych właścicieli hoteli lotniskowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki CPK przed spółką otwiera się nowe pole ekspansji. Dla CPK z kolei współpraca z doświadczonym partnerem trwale obecnym na polskim rynku to gwarancja najlepszej jakości usług dla pasażerów korzystających z Portu Solidarność

podkreśla Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Jesteśmy spółką posiadającą największe doświadczenie na polu hoteli przylotniskowych, nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy. Posiadamy 7 hoteli przy portach lotniczych, które w swoim segmencie biznesowym są liderami rynku i to doświadczenie chcemy wnieść do projektu, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny. Od początku przedstawienia idei CPK byliśmy zwolennikami tych rozwiązań, tym bardziej, że będąc bardzo blisko biznesowo ruchu lotniczego w Warszawie widzimy ile potencjału ucieka z Polski ze względu na ograniczone możliwości Lotniska Chopina. Jestem przekonany, że planowane otwarcie CPK, wstępnie dla 40 mln pasażerów rocznie, jest jak najbardziej uzasadnione, zwłaszcza przy tych wynikach jakie obecnie osiąga stołeczny port i przy ogólnym rozwoju ruchu lotniczego w Europie. Tym bardziej nie może nas zabraknąć przy tej inwestycji, gdzie również widzimy duże szanse rozwoju dla nas

mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

PHH nie jest pierwszą instytucją, z którą CPK nawiązał współpracę. Dotychczas spółka podpisała porozumienia z uczelniami (m.in. Politechniką Warszawską, Politechniką Gdańską czy Akademią Górniczo-Hutniczą), instytucjami badawczymi (Sieć Badawcza Łukasiewicz) czy spółkami państwowymi (m.in. PERN, Rail Baltica).

Informacje prasowe