Wersja językowa
pl

Wsparcie finansowe CPK dla Domu Dziecka w Sochaczewie

Centralny Port Komunikacyjny przekaże środki na wsparcie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Atria” w podwarszawskim Sochaczewie. 26 czerwca umowę w tej sprawie podpisano w obecności starosty sochaczewskiej Jolanty Gonty, dyrektor ośrodka Kamili Gołaszewskiej-Kotlarz oraz dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK Katarzyny Dobrońskiej. Kwota dofinansowania przekroczy 403 tysiące złotych. Pod opieką domu dziecka jest na stałe 27 podopiecznych.

O wsparcie finansowe Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Atria” zwróciła się do spółki CPK starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta. Chodzi o dokończenie prac remontowych wokół placówki, która została oddana do użytku równo dwa lata temu.

To dzieciom i pracownikom oddaliśmy decyzję, co ma powstać na nowo kupionej działce. Tak powstała koncepcja i projekt zmian. Ale trzeba było znaleźć pieniądze na realizację tego projektu. I tu z pomocą przyszła spółka CPK, która, jak widzimy, wspiera nie tylko infrastrukturę drogową, ale również lokalne działania społeczne

podkreśliła Jolanta Gonta.

W ostatnim czasie w ośrodku położono już kostkę brukową, co udało się zrealizować przy wsparciu CPK. Do dokończenia zostało jeszcze zagospodarowanie ogrodu obok placówki. Dofinansowanie z Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie przeznaczone m.in. na wybudowanie dla wychowanków domu dziecka dwóch wiat, utworzenie siłowni zewnętrznej, zamocowanie leżaków, huśtawek i hamaków. W dalszej kolejności ze środków posadzone zostaną rośliny i trawy, wykonane będą alejki oraz montaż oświetlenia.

Gdy usłyszeliśmy od Pani starosty o potrzebach placówek w Sochaczewie wiedzieliśmy, że chcemy włączyć się w ten projekt. CPK konsekwentnie wspiera potrzeby lokalnej społeczności i inicjatywy realizowane przez tutejsze samorządy. Umożliwienie zagospodarowania tego terenu dla dzieci tak, jak sobie wymarzyły, to szlachetna inicjatywa dlatego cieszymy się, że możemy dołożyć do niej swoją „cegiełkę”

przyznała Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) spółka CPK współfinansowała dotychczas zakupy i projekty ważne dla gmin i mieszkańców z terenu inwestycji. Był to m.in. zakup nowych autobusów dla Grodziska Mazowieckiego, pięciu wozów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z bezpośredniego otoczenia przyszłego lotniska CPK, nowego sprzętu do działań ratunkowych dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) czy budowa lądowiska dla lotniczego pogotowania ratunkowego w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim.

Centralny Port Komunikacyjny uruchomił również program sportowy dla dzieci i młodzieży, którego celem jest promocja aktywnego, zdrowego stylu życia. Projekt zakłada m.in. organizację zawodów sportowych oraz obozów wakacyjnych. Na obszarze planowanej inwestycji CPK spółka już tego lata uruchomi program „Sportowe Granty CPK”, o które będą mogły ubiegać się lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe