Wersja językowa
pl

Wariant inwestorski i uwarunkowania środowiskowe CPK. Spółka CPK zaprasza na kolejne spotkanie online

Wariant inwestorski i warianty alternatywne Portu Solidarność, inwestycje towarzyszące takie jak m.in. węzeł kolejowy, drogi czy linie energetyczne, a także rozpoczęcie konsultacji społecznych przed złożeniem wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach - to m.in. te tematy będą omawiane podczas zdalnego spotkania organizowanego przez spółkę CPK dla mieszkańców. Start już we wtorek, 14 czerwca, o godz. 16:00.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny od początku stawia na intensywny dialog ze społecznością lokalną i zaprasza na kolejne spotkanie w formule online. Pierwsze dwa wydarzenia skierowane były przede wszystkim do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki i dotyczyły obszaru preferowanej lokalizacji Portu Solidarność oraz warunków nabywania nieruchomości. Uczestniczyło w nich ok. 400 osób, które zadały łącznie 350 pytań, na które spółka CPK udzieliła odpowiedzi (bezpośrednio w trakcie spotkania, e-mailowo na adresy poszczególnych uczestników i w formie listu do mieszkańców).

Tym razem ze względu na szerszą tematykę spółka zaprasza mieszkańców 11 gmin: Baranów, Teresin, Wiskitki, Jaktorów, Sochaczew, Żyrardów, Błonie, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice i Grodzisk Mazowiecki.

Forma spotkań online sprzyja przekazywaniu merytorycznych informacji i wyczerpującym odpowiedziom na pytania. Tym razem będziemy rozmawiać przede wszystkim o wariancie inwestorskim i wariantach alternatywnych dla lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. W spotkaniu wezmą udział eksperci, którzy opowiedzą m.in. o zakresie i uwarunkowaniach środowiskowych CPK. W drugiej części omówiony zostanie proces dobrowolnych konsultacji społecznych, który poprzedzi złożenie wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach

mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji w spółce CPK.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 czerwca, o godz. 16:00. Przewidywany czas trwania to dwie godziny. Wydarzenie odbędzie się w formule online. Każdy zainteresowany będzie mógł wysłuchać ekspertów i przekazać swoje pytania. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się na stronie www.cpklive.pl. W wiadomości zwrotnej zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do udziału w wydarzeniu.

Informacje prasowe