Wersja językowa
pl

Spotkanie dla mieszkańców obszaru projektowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego

We wtorek 3 października o godz. 16 odbędzie się kolejne zdalne spotkanie dla mieszkańców obszaru projektowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tym razem będzie miało formę przeglądu najczęściej zadawanych pytań. Będzie to również okazja, by odkłamać mity na temat CPK, które w ostatnich miesiącach pojawiły się w mediach.

To już kolejne takie spotkanie organizowane przez Centralny Port Komunikacyjny. Wcześniej dotyczyły one m.in. warunków nabywania nieruchomości czy wniosku o decyzję środowiskową i prac przygotowawczych.

Wszyscy, którzy mają pytania wymagające wyjaśnienia przez CPK, mogą przesyłać je do 29 września br., korzystając z formularza znajdującego się na dole strony www.cpklive.pl. Podczas spotkania eksperci z Centralnego Portu Komunikacyjnego opowiedzą m.in. o zasadach użytkowania nieruchomości nabytych przez spółkę, decyzjach: środowiskowej i lokalizacyjnej oraz Programie Dobrowolnych Nabyć i wycenach nieruchomości.

Wraz z postępami przygotowań do rozpoczęcia budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego dostajemy coraz więcej szczegółowych pytań od mieszkańców. Odpowiedzi są udzielane na bieżąco, a teraz postanowiliśmy je zaprezentować szerszej grupie zainteresowanych. Dlatego najbliższe spotkanie odbędzie się w formie przeglądu najczęściej zadawanych pytań. Skorzystamy także z okazji, by zdementować mity na temat CPK, które w ostatnich miesiącach pojawiają się w mediach, szczególnie społecznościowych – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia w spółce CPK.

Spotkanie – w formule online – rozpocznie się 3 października o godz. 16:00 i potrwa ok. dwóch godzin. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się na stronie www.cpklive.pl. W wiadomości zwrotnej zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do udziału w wydarzeniu.

 

Informacje prasowe