Wersja językowa
pl

Spółka CPK w intensywnym dialogu z mieszkańcami. Na spotkaniu online rozmawiano o lokalizacji lotniska

Blisko dwustu mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki uczestniczyło w zdalnym spotkaniu, które zorganizowała spółka CPK. Rozmawiano o preferowanym obszarze lokalizacji Portu Solidarność, Programie Dobrowolnych Nabyć oraz kwestiach prawnych.

Zgodnie z zapowiedziami w połowie grudnia spółka CPK opublikowała preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność. Informacje te zostały zawarte w liście do mieszkańców, który dotarł do każdego gospodarstwa domowego na wskazanym terenie. Eksperci spółki przybyli na miejsce posiedzenia Rady Społecznej, które ostatecznie – z winy organizatorów – nie odbyło się.

Dzisiaj spółka CPK zorganizowała spotkanie online, podczas którego przedstawiciele CPK przekazali najważniejsze informacje dotyczące inwestycji. Wydarzenie odbyło się w formie zdalnej, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł bez zakłóceń wysłuchać przedstawicieli spółki i zadać pytania. Mieszkańcy chętnie skorzystali z tej możliwości – zdalne zebranie śledziła blisko 200-osobowa publiczność, która zadała ok. 150 pytań.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w spotkaniu. Dzisiejsze wydarzenie najlepiej pokazuje, że spokojna i merytoryczna rozmowa to najlepszy sposób na efektywną komunikację, która przynosi korzyści obu stronom. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu spotkania – to postęp w relacji ze społecznością lokalną. Oczywiście kontynuujemy dialog – myślimy o następnych krokach i już niebawem przedstawimy kolejne informacje. Mamy nadzieję, że takie zdarzenia jak niedoszłe posiedzenie Rady Społecznej w grudniu już się nie powtórzą

MÓWI KATARZYNA DOBROŃSKA, DYREKTOR BIURA RELACJI Z OTOCZENIEM INWESTYCJI W SPÓŁCE CPK.

Podczas spotkania eksperci spółki przedstawili preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność – omówili kryteria wyboru oraz analizowane warianty. Zaprezentowano także korzyści związane z udziałem w Programie Dobrowolnych Nabyć (PDN) oraz propozycję renty dla osób sprzedających nieruchomość i kończących działalność rolniczą. Przybliżone zostały również kwestie organizacji badań terenu, badań środowiskowych i ich podstawy prawne oraz przedstawiono informacje o zasobach wód podziemnych i powierzchniowych oraz omówiono kwestie związane z gospodarowaniem wodą na terenie inwestycji.

Przypominamy, że niezależnie od innych form komunikacji spółki, wciąż dostępna jest infolinia, pod którą mieszkańcy mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania w zakresie lokalizacji Portu Solidarność. Infolinia jest dostępna pod numerem +48 539 188 159 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Dodatkowo, mieszkańcy mogą zadawać pytania lub umawiać się na spotkania indywidualne za pomocą adresu [email protected].

Informacje prasowe