Wersja językowa
pl

Raport podsumowania CPK

Debata dotycząca Centralnego Portu Komunikacyjnego w ostatnim czasie osiąga swój punkt kulminacyjny, a od jej wyniku zależy formuła w jakiej projekt będzie prowadzony w przyszłości. Jako Spółka celowa odpowiedzialna za realizację tego unikalnego przedsięwzięcia czujemy się zobowiązani, aby debata ta była w największym stopniu nasycona faktami i weryfikowalnymi danymi, a nie ograniczała się do warstwy populistyczno-publicystycznej. Uważamy, że Program CPK stanowi pokoleniową szansę dla Rzeczypospolitej. Szansę, której nie wolno zaprzepaścić.

W naszych dotychczasowych pracach korzystaliśmy z dorobku analitycznego tworzonego przez dekady. Jednocześnie Spółka działała zgodnie z najlepszymi standardami międzynarodowego środowiska inwestycyjnego. Nie tylko angażowaliśmy czołowych ekspertów z branży, ale także tworzyliśmy rozwiązania, z których następnie z powodzeniem korzystali polscy wykonawcy.  

Zdajemy sobie sprawę, że w zakresie upowszechniania wiedzy na temat naszego projektu jest jeszcze wiele do zrobienia. Z tego powodu zebraliśmy w jednym opracowaniu najważniejsze informacje o genezie programu CPK, jego merytorycznym uzasadnieniu, analizach, które do tej pory powstały oraz aktualnym zaawansowaniu prac Spółki. 

W raporcie znajdziecie Państwo odpowiedzi na większość pytań dotyczących CPK.  Jeżeli chcielibyście pogłębić swoją wiedzę zachęcamy do korzystania ze źródeł, do których raport odsyła, w tym do udostępnionych przez Spółkę dokumentów. 

Ufamy, że przedstawione opracowanie wzbogaci dyskusje na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego i działań Spółki oraz będzie stanowić podsumowanie dotychczasowej pracy setek osób, które współtworzą CPK. Osobom tym, bardzo dziękuję za ich skuteczność, profesjonalizm i zaangażowanie.  

 

Mikołaj Wild
Prezes Zarządu CPK