Wersja językowa
pl

Ochotnicze Straże Pożarne z Teresina i Wiskitek ze wsparciem CPK. Sześć jednostek otrzyma nowe wozy ratowniczo-gaśnicze

Spółka CPK podpisała umowy o dofinansowanie z kolejnymi jednostkami OSP – tym razem z gmin Teresin i Wiskitki. Całość wsparcia wyniesie ponad 7,5 mln zł. Dzięki temu możliwe będzie zakupienie sześciu, różnego rodzaju wozów ratowniczo-gaśniczych. Cel jest jasny: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zabezpieczenie przyszłych prac budowlanych przy Porcie Lotniczym CPK.

Centralny Port Komunikacyjny już ponad rok temu przygotował specjalny program dla Ochotniczych Straży Pożarnych z bezpośredniego otoczenia inwestycji. Dzisiaj podpisano umowy z kolejnymi jednostkami. Z gminy Teresin dofinansowanie otrzymają OSP z Szymanowa, Mikołajewa i Paprotni, natomiast z gminy Wiskitki jednostki z Guzowa, Jesionki i Aleksandrowa. Wcześniej spółka CPK dofinansowała zakup wozów m.in. dla OSP z Niepokalanowa i Bożej Woli.  

Jest nam niezmiernie miło, że wnioski jednostek OSP z gminy Teresin zostały pozytywnie rozpatrzone przez spółkę CPK i dzięki temu uda się sfinansować zakup trzech pojazdów, w tym jednego dla OSP Szymanów, która działa już od ponad stu lat. Nie tylko poprawi to poziom bezpieczeństwa, ale mamy nadzieję, że zachęci również młode pokolenie do wstąpienia w szeregi naszych lokalnych jednostek

mówi Marek Olechowski, wójt gminy Teresin. 

Bezpieczeństwo naszego powiatu leży między innymi w rękach strażaków, w tym tych z jednostek ochotniczych. Ich zaangażowanie i gotowość do działania zasługują na uznanie. Jestem wdzięczny, że Centralny Port Komunikacyjny wesprze zakup wozów dla trzech OSP z gminy Wiskitki.  Uzyskane w ten sposób dofinansowanie, pozwoli na unowocześnienie zasobów jednostek, a zarazem podniesie skuteczność działania. Zyskają na tym wszyscy mieszkańcy powiatu

mówi Krzysztof Dziwisz, starosta powiatu żyrardowskiego.

Wsparcie, które łącznie przekroczy 7,5 mln zł, pozwoli na zakup sześciu, różnego rodzaju wozów ratowniczo-gaśniczych, dostosowanych do potrzeb poszczególnych jednostek. Przełoży się to bezpośrednio na wzrost poziomu bezpieczeństwa na obszarze obu gmin. 

Dzięki zaangażowaniu i odwadze druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, również mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą czuć się bezpiecznie. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział wsparcie naszej spółki spowoduje, że aż sześć kolejnych jednostek z gmin Teresin i Wiskitki zyska nowoczesne pojazdy i nie będzie musiało polegać na często wysłużonych już wozach. To szczególnie ważne w obliczu rozpoczęcia budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia w spółce CPK.

Centralny Port Komunikacyjny prowadzi aktywne i szeroko zakrojone działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Jednym z jej elementów jest program dla OSP z gmin Baranów, Teresini Wiskitki, w ramach którego spółka CPK dofinansowała 12pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Poza tym CPK wsparł m.in. budowę lądowiska dla śmigłowców w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim, a także przekazał środki dwóm placówkom opiekuńczo-wychowawczym „Atria” w Sochaczewie.

Od kilku miesięcy spółka CPK realizuje również Program Sportowy, skierowany do lokalnych społeczności – zwłaszcza szkół podstawowych, klubów sportowych oraz dzieci i młodzieży w nich trenujących. W ramach Programu odbyły się już zawody lekkoatletyczne Mistrzowski Start z CPK”, a w najbliższy weekend rozpocznie się kolejny Młodzieżowy Obóz Sportów Wodnych CPK 2023”. Niedługo też rozpocznie się konkurs dla klubów sportowych Sportowe Granty CPK”. To tylko część działań zaplanowanych na ten rok. 

Informacje prasowe