Wersja językowa
pl

Nieruchomości na terenie inwestycji CPK. Spółka CPK zaprasza na kolejne spotkanie online

Warunki nabywania nieruchomości pod Port Solidarność, prawo pierwokupu, Program Dobrowolnych Nabyć, szacowanie wartości działek przez rzeczoznawców i procedury dotyczące wywłaszczeń – to m.in. te tematy będą omawiane podczas zdalnego spotkania organizowanego przez spółkę CPK dla mieszkańców. Start w najbliższy czwartek o godz. 14:00.

To kolejne spotkanie w formule online skierowane do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Pierwsze odbyło się 27 stycznia tego roku i dotyczyło obszaru preferowanej lokalizacji Portu Solidarność. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób. Zadano ponad 150 pytań, na które spółka CPK udzieliła odpowiedzi (bezpośrednio w trakcie spotkania, e-mailowo na adresy poszczególnych uczestników i w formie listu do mieszkańców). W związku z dużym zainteresowaniem, spółka CPK postanowiła zorganizować kolejne tego typu wydarzenie.

Tym razem spotkanie będzie poświęcone przede wszystkim zagadnieniom związanym z nieruchomościami znajdującymi się na terenie inwestycji. Wezmą w nim udział biegły rzeczoznawca i inni eksperci, którzy opowiedzą m.in. o tym  jak wygląda proces wyceny nieruchomości i jakie czynniki są brane pod uwagę przy określaniu ich wartości. W drugiej części będzie się można dowiedzieć jak przystąpić do Programu Dobrowolnych Nabyć i jakie są korzyści związane z dobrowolną sprzedażą nieruchomości

PODKREŚLA KATARZYNA DOBROŃSKA, DYREKTOR BIURA RELACJI Z OTOCZENIEM INWESTYCJI W SPÓŁCE CPK.

W trzeciej części spotkania uczestnicy skupią się na uwarunkowaniach dotyczących wywłaszczeń i procedurze odszkodowawczej w związku z uzyskaniem przez spółkę CPK decyzji lokalizacyjnej, która jest spodziewana w 2023 r.

Spotkanie odbędzie się w  czwartek, 24 marca, o godz. 14:00. Przewidywany czas trwania to dwie godziny. Wydarzenie odbędzie się w formule online. Każdy zainteresowany będzie mógł wysłuchać ekspertów i przekazać swoje pytania. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się na stronie www.cpk.pl. W wiadomości zwrotnej zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do udziału w wydarzeniu.

Więcej informacji dotyczących Programu Dobrowolnych Nabyć można uzyskać za pośrednictwem infolinii: +48 539 188 404 – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Dodatkowo mieszkańcy mogą zadawać pytania lub umawiać się na spotkania pisząc na adres: [email protected]

Informacje prasowe