Wersja językowa
pl

CPK z serią podcastów o największej inwestycji w Polsce

Po co Polsce Centralny Port Komunikacyjny? Czy badania środowiskowe oznaczają szukanie w gruncie rzeczy? Czy trasowanie Kolei Dużych Prędkości to zwykłe rysowanie na kartce? Odpowiedzi na te i inne pytania można usłyszeć w podcaście „Cześć, pogadajmy konkretnie”, uruchomionym przez spółkę CPK. Premierowe odcinki pojawiają się co dwa tygodnie we wtorek o 10:00 na platformach streamingowych oraz Youtube.

„Cześć, pogadajmy konkretnie” to projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego, w którym eksperci odpowiedzialni za planowanie Portu Solidarność, jego otoczenia oraz sieci kolejowej na terenie całego kraju odpowiadają na najciekawsze zagadnienia dotyczące inwestycji. Podcasty mają przybliżać słuchaczom powstawanie CPK „od środka”. Uczestnicy rozmów to specjaliści, którzy zdobywali doświadczenie m.in. przy projektowaniu i budowie stacji kolejowych, lokalnych centrów sterowania (np. w Terespolu, Łukowie), autostrad, ale i tworzeniu master planów oraz projektów rozbudowy lotnisk poza Polską, takich jak Western Sydney, Montreal-Trudeau czy Harbin-Taiping.

Chcemy mówić o naszych działaniach w ekspercki, a jednocześnie zrozumiały dla każdego sposób – stąd pomysł na podcasty z udziałem pracowników spółki. To inwestycja, która ma wpływ na rozwój całego kraju, dlatego chcemy jak najszerzej informować Polaków o tym, co, jak i dlaczego się dzieje. A nikt lepiej nie wprowadzi ich w te zagadnienia, niż specjaliści, którzy każdego dnia pracują przy projekcie. Są prawdziwą skarbnicą informacji na temat CPK, ale i ciekawostek z zakresu całej branży transportowo-budowlanej

MÓWI ŁUKASZ FRANIAK, DYREKTOR BIURA KOMUNIKACJI I MARKETINGU W SPÓŁCE CPK.

Goście podcastów opowiadają o obecnych i przyszłych działaniach w ramach programu CPK oraz obalają popularne mity dotyczące inwestycji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Podcast jest dostępny m.in. na:

Na odbiorców czeka już 11 odcinków, poświęconych m.in. historii koncepcji CPK, projektowaniu Kolei Dużych Prędkości i ruchu cargo na lotniskach.

Słuchacze, którzy chcieliby zadać pytania ekspertom z CPK, mogą przesłać je na skrzynkę [email protected].

Informacje prasowe