Wersja językowa
pl

CPK bliżej ludzi. Startują pikniki rodzinne #KierunekCPK

Wakacje to idealny czas, aby spędzić go aktywnie przy okazji dobrze się bawiąc. Z tego powodu Spółka zaprasza na dedykowane lokalnym społecznościom pikniki rodzinne #KIERUNEKCPK. Już w najbliższą niedzielę, w Tuszynie (woj. łódzkie), odbędzie się pierwsza z dziesięciu wakacyjnych imprez.

Już po raz drugi, Centralny Port Komunikacyjny przygotował letnią aktywację dedykowaną społecznością lokalnym. Tym razem mieszkańcy całej Polski będą mogli skorzystać z wyjątkowych atrakcji, przygotowanych w ramach serii dziesięciu pikników rodzinnych #KierunekCPK, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Na miejscu powstaną stoiska – lotnicze i kolejowe, gdzie będzie można porozmawiać i zadać pytania (nawet te najtrudniejsze!) ekspertom CPK. Całe rodziny staną przed szansą sprawdzenia się w powietrznych akrobacjach na stanowiskach z symulatorami lotu oraz będą miały okazję zbadać poziom orientacji przestrzennej i równowagi w wykorzystywanym do szkolenia pilotów żyroskopie. Każdy piknik uwieczni występ gwiazdy muzycznej, a dla zgłodniałych przewidziano food trucki i lokalne specjały.

Startujemy w Tuszynie w województwie łódzkim, gdzie na mieszkańców czeka niedziela pełna emocji.

To pierwszy z cyklu letnich pikników organizowanych przez CPK. Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów zawitamy m.in. do Krokowej i Bolszewa, Elbląga czy Łomży. Cieszę się, że możemy zaprosić mieszkańców na te wydarzenia i prócz informacji o inwestycjach CPK, zapewnić całym rodzinom sporo rozrywki

mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji CPK.

Spotkania z ekspertami lotnictwa i kolei, symulatory lotu, a dla najmłodszych dmuchany plac zabaw, konkursy, animacje i wata cukrowa – to tylko niektóre z atrakcji festynu. Wieczorem na scenie pojawi się muzyczna gwiazda – zespół Dejw. Zapraszamy w niedzielę 10 lipca na plac przy Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie – ulica Noworzgowska 20A. Początek o godzinie 12.00.

Informacje prasowe